lipca 22, 2022

Wakacje w domu, pomysł na zajęcie dla dzieci

pomysł na wakacje w mieście, wakacje z dziećmi w domu, atrakcje dla dzieci na wakacje w domu, rodzinne wakacje w domu, jak spędzić wakacje w domu

W
akacje trwają w najlepsze, ale przecież nie zawsze da się je tak zorganizować by całe 2 miesiące być poza domem i zapewnić wyjazdowe atrakcje dla dzieci. Jednak nie ma rzeczy, które nie mają plusów i da się zorganizować wakacje w domu. Oto kilka sposobów.


Organizowanie teatrzyków

Można wykonać je w domu lub na dworze, wystarczy koc miejsce by go zawiesić i ulubione lalki. Reszta to wyobraźnia dzieci i oczywiście rodziców. Zabawa, którą z pewnością pokochają dzieci, sprawi wiele przyjemności, a do tego będzie odskocznią dla codziennych obowiązków.


Domowy basen

Basen w ogrodzie czy na balkonie może zostać wykorzystany na dwa sposoby, jako przyjemna forma schłodzenia w upalne dni i przy okazji super zabawę w wodzie, ale również jako baza. Oczywiście po opróżnieniu basenu z wody, dziecko może zrobić sobie tam swoje magiczne miejsce na świeżym powietrzu i gwarantuje, że ciężko będzie je stamtąd wyciągnąć. Wystarczy, że zabierze tam ulubione zabawki i niezbędne rzeczy i zabawa na cały dzień gwarantowana. 


Prace w ogrodzie z zaangażowaniem dzieci

Obowiązki domowe jakie masz na świeżym powietrzu, są również świetnym pomysłem na zaangażowanie dzieci w nie, ale również idealnym pomysłem na zabawę. Przecież możliwość ubrudzenia się w ziemi sprawi każdemu dziecku przyjemność, a dodatkowo jest to spędzenie czasu razem. idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym. 


Wycieczki piesze lub rowerowe

Ostatnio pisałam o pomysłach na spędzenie czasu z rodziną, o których możesz przeczytać w tym wpisie. Te sposoby są również świetnym pomysłem na zajęcie czasu w wakacje kiedy siedzicie w domu. 


Dla starszaków park linowy 

Które z dzieci nie lubi adrenaliny i wyzwania, a takie na wysokości dodają jeszcze większe emocje. Taka forma aktywności zdecydowanie pozwoli na niezapomniane dla dzieci wrażenia i energia zostanie spożytkowana w dobrym kierunku. Dodatkowo, aby dodać dziecku jeszcze większe wyzwanie można wymyślić zawody na czas po torze, oczywiście z zachowaniem wszystkich form bezpieczeństwa. Dla starszych dzieci zdecydowanie jest to świetna zabawa. 


Piknikowanie w ogródku

Na piknik można wybrać się w każde miejsce, ale kiedy chcemy zrobić wakacyjną odmianę codziennych posiłków i przenieść je w inne miejsce, można wykorzystać do tego, jeśli mamy taką możliwość, ogród, taras lub balkon. Posiłek na świeżym powietrzu w luźnym stylu będzie fajną atrakcją dla dzieci, ale również i dorosłym sprawi przyjemność. 


Spanie w namiocie

Jest to coś czego nie rozumiem, bo sama próbowałam kilka lat temu nocować w namiocie, ale skończyło się to jedynie strachem. Jednak dla dzieci to super atrakcja i tak jak jest w Naszym przypadku, Młody nie może się doczekać "nocy pod chmurką". Spanie na dworze jest zawsze czymś nowym i wzbudza ekscytację dla dzieci. Dodatkowo z pewnością takie nocki zapadną na długo w pamięci i będą super wspomnieniem z dzieciństwa. 


Miłego dnia

Aleksandra 

1 komentarz:

Miło mi, że ze mną jesteś ! Poznajmy się i zostaw ślad po sobie,tak będzie łatwiej :)
Wszelkie Twoje pytania czy wątpliwości zostaną rozwiązane najlepiej jak się da.

Copyright © DwojeWeTroje , Blogger