maja 13, 2022

4 sposoby na wykorzystanie nietrafionego odcienia podkładu

Wykorzystanie nietrafionego kosmetyku, sposób na nietrafiony odcień podkładu, kosmetyki kolorowe, sposób na wykorzystanie podkładu, domowe diy


Jak często zdarza Ci się nie trafić z kolorem podkładu? Ja obecnie mam swoje ulubieńce po które sięgam, ale zdarza się również chęć wypróbowania czegoś nowego i wtedy nie zawsze to co wygląda dobrze w sklepie, później tak samo sprawdza się w praktyce. Jednak jest kilka sposobów na to, aby nietrafiony kolor podkładu nam jeszcze posłużył i nie poszedł na zmarnowanie. Ciekawa jestem czy je znasz.


Konturowanie na mokro

Jednym ze sposobów na zużycie takich podkładów jest zastosowanie go w konturowaniu na mokro. Zbyt ciemny podkład możesz użyć jako bronzera natomiast jasny nałożyć w miejscach, gdzie chcesz rozjaśnić skórę. Zaletami takiego wykorzystania jest wydajność, bo przecież nakłada się małą ilość produktu, a cała buteleczka posłuży Ci na długo. Dodatkowo dzięki temu zużyjesz to co się solo nie sprawdza. Jednak z tym sposobem trzeba uważać na utleniające się podkłady, bo z biegiem czasu może okazać się, że będziemy wyglądać jak krowa w łatki, a tego przecież nie chcesz.


Bronzer do ciała

Kolejnym sposobem jest wykorzystanie ciemniejszych podkładów jako bronzer do ciała. Wystarczy niewielką ilość produktu połączyć z ulubionym balsamem i nasmarować ciało. Dzięki temu wyrównujesz koloryt w miejscach, które są odkryte i chcesz, aby wyglądały dobrze i jednocześnie pozbywasz się nietrafionego podkładu. Przy okazji takiego łączenia robisz swój domowy balsam koloryzujący bez zbędnego wydawania pieniędzy.


Wykorzystanie nietrafionego kosmetyku, sposób na nietrafiony odcień podkładu, kosmetyki kolorowe, sposób na wykorzystanie podkładu, domowe diy


Krem BB

Tak samo jak możesz wyrównać koloryt na ciele możesz zrobić to na twarzy, do ulubionego kremu wystarczy dodać odrobinę podkładu i rozprowadzić go na skórze, Dzięki temu uzyskasz delikatny efekt świeżej skóry, bez zębnej maski. Takie rozwiązanie idealnie sprawdza się w lato, kiedy nie ma potrzeby stosowania ciężkich, mocno kryjących podkładów. Skóra jest wyrównana kolorystycznie, ale przy tym nie jest obciążona, a zastosowanie kremu dodatkowo pielęgnuje. 


Mieszanie kolorów ze sobą

Znanym chyba wszystkim i często stosowanym sposobem jest mieszanie kolorów ze sobą. Najlepiej jak są to podkłady jednej marki, ale nie jest to konieczne jeśli dobrze ze sobą współgrają różne firmy. Najlepiej przed nałożeniem na twarz przetestuj na małym kawałku skóry jak się zachowuje mieszanka podczas noszenia. Jeśli masz zbyt jasny i zbyt ciemny podkład połącz je ze sobą, jeśli chodzi o proporcje to już indywidualna sprawa, na czuja, tak, aby osiągnąć pasujący odcień. Po takim połączeniu uzyskujesz idealny kolor dla siebie i bez problemu zużyjesz kosmetyk. To rozwiązanie sprawdzi się również dobrze w okresie letnim, kiedy promienie słońca przyciemniają skórę i to co stosowałaś na co dzień nie jest dobrze dobrane. 


Ciekawa jestem czy znasz i stosujesz te sposoby, a może masz jakieś inne swoje ulubione metody na wykorzystanie niedobranej kolorystyki podkładów? Masz swój jeden ulubiony podkład, czy może lubisz testować nowości?


Miłego dnia, 

Aleksandra 

2 komentarze:

Miło mi, że ze mną jesteś ! Poznajmy się i zostaw ślad po sobie,tak będzie łatwiej :)
Wszelkie Twoje pytania czy wątpliwości zostaną rozwiązane najlepiej jak się da.

Copyright © DwojeWeTroje , Blogger