kwietnia 25, 2022

Czy warto korzystać z przedłużania rzęs?Rzęsy to zdecydowanie atrybut kobiety, który podkreśla spojrzenie i daje wyrazistość oczom. Dobór odpowiedniej maskary zazwyczaj jest wyzwaniem i zajmuje sporo czasu zanim trafi się na ten swój ulubiony tusz. Ja przyznaje, że już nie pamiętam, kiedy stałam przed takim wyborem, bo od ponad 8 lat, jedynie z roczną przerwą, przedłużam rzęsy. To właśnie o plusach i minusach stylizacji rzęs co nieco chcę Ci opowiedzieć. 


Istnieje wiele opinii na temat przedłużania rzęs, ale przede wszystkim trzeba obalić mit, że stylizacja rzęs je niszczy. Rzęsy mają swój cykl życia i naturalną rzeczą jest, że wypadają, a na ich miejscu wyrastają nowe rzęsy. Dodatkowo jeśli przez dłuższy czas robimy zagęszczanie i przedłużanie rzęs, to później kiedy rezygnujemy z tego zabiegu nasze naturalne rzęsy wydają się krótsze i jakby było ich znacznie mnie, ale to dlatego, że jest przyzwyczajenie do innego widoku naszego spojrzenia. 


Zanim zdecydujesz się na stylizację rzęs koniecznie zweryfikuj stylistkę, porównaj wiele ofert, a jak znajdziesz już tą która najbardziej Ci odpowiada popatrz na jej prace i sprawdź certyfikaty mówiące o jej kwalifikacjach. Ważne jest również poznanie marek materiałów na jakich pracuje, ponieważ zdarza się, że są to tanie produkty ściągnięte z Ali i później możemy jedynie cierpieć, ponieważ usługa będzie źle wykonana lub materiały nas uczulą.  Ważnym jest również, żeby sprawdzić czy ma się uczulenie na klej, przy wrażliwych oczach może tak się zdarzyć, dlatego weryfikacja tego jest ważna by oszczędzić sobie niekomfortowej sytuacji.

Samo wykonanie usługi jest dla mnie przyjemne, ponieważ 2 godziny z zamkniętymi oczami są relaksujące i pozwalają mi odpocząć. Nawet i odespać wczesne wstawanie, ale wiem, że niektórzy mają problem z wytrzymaniem tego czasu w jednej pozycji, więc to wszystko jest sprawą indywidualną. Stylizacja rzęs jest bezbolesna, jedyne co jest wymagane to mieć zamknięte oczy, by opary kleju nie dostały się nam w oczy powodując podrażnienie i łzawienie. Jeśli czuje coś to jedynie delikatne, chwilowe łaskotanie, kiedy już większość rzęs jest przyklejonych.  


Dbanie o stylizowane rzęsy na początku zanim się przyzwyczaimy może zajmować więcej czasu, ale nie jest to nic problematycznego. Należy pamiętać najważniejszą zasadę, aby nie stosować na rzęsy tłustych produktów do zmywania oczu oraz mocno natłuszczających kosmetyków na okolice oczu. Oczywiście nie zrobi to nic złego, ale znacznie zmniejszy okres trwałości rzęs, ponieważ tłusta powłoka będzie rozpuszczać klej. Najlepiej stosować delikatną piankę do mycia dla dzieci - szampon w piance dla dzieci - do oczyszczania rzęs, a następnie delikatnie ułożyć je specjalna szczoteczką, którą dostajemy od stylistki po zakończonej usłudze. Ważne jest dbanie o czystość rzęs, ponieważ zanieczyszczenia również niekorzystnie wpływają na trwałość. Wniosek z tego jest jeden, jak dbam o swoje rzęsy, tak długo je noszę.


Dlatego też nie ma jednoznacznego wyznacznika co ile robi się uzupełnienie. Posiadając skórę tłustą naturalnym będzie częstsze przedłużanie ze względu na wydzielające się sebum, które ma wpływ na trwałość kleju. Szczęśliwe mogą pozostać posiadaczki skóry suchej, u nich najdłużej utrzymują się rzęsy, odrosty mogą być ogromne, ale klej będzie się trzymał. Sam proces uzupełnienia niczym się nie różni od aplikacji, przebiega tak samo, zaraz po usunięciu w bezpieczny sposób przez stylistkę przedłużanych rzęs, tych które miały już duży odrost lub słabo się trzymały. Można również spotkać stylistki, które niezależnie od ilości rzęs na "uzupełnieniu" ściągają to co zostało i wykonują całkowitą aplikację od nowa. Usuwanie rzęs jest bezbolesne i bezpieczne, stylistki robią to bardzo delikatnie tak by nie uszkodzić i nie wyrwać naturalnych rzęs. 


Obecnie istnieje dużo metod aplikacji rzęs i rodzajów skrętów tak, że każda dziewczyna znajdzie dla siebie swój ulubiony i idealny kształt, co jest dodatkowym atutem, z każdą aplikacją możemy próbować czegoś nowego, tym samym sprawdzając w czym czujemy się najlepiej i w czym wyglądamy najlepiej. 


Czy warto korzystać z usługi przedłużania rzęs? Każdy ma inną opinię na ten temat, jednak moim zdaniem zdecydowanie warto. Oszczędza nam to dużo czasu w makijażu, ja należę do osób, które wstają po 5 rano i każda minuta jest dla mnie cenna. Dodatkowo kiedy wpadnie spontaniczne wyjście nie trzeba martwić się o swój wygląd, bo oko mamy zawsze gotowe. 


Plusy: 

+ oszczędność czasy

+ wygoda

+ efekt utrzymuje się 3-5 tygodni

+ zawsze gotowy look oka


Minusy:

- cena

- klej może uczulać


A Ty wolisz malować tuszem rzęsy czy korzystasz z łatwiejszego rozwiązania? Jakie są Twoje doświadczenia z aplikacją rzęs? 


Miłego dnia, 

Aleksandra

6 komentarzy:

 1. Nigdy nie miałam przedłużanych rzęs. I na razie nie planuję. Sztucznych też nie noszę. Przeszkadzają mi i denerwuje mnie ,gdy widzę je w polu widzenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o rzęsy przedłużane, ani troszkę ich nie czujemy i nie widzimy ich, są bardzo delikatne i podczas noszenia zapominamy, że to nie tylko nasze naturalne rzęsy :)

   Usuń
 2. Nigdy nie robiłam przedłużania rzęs :) z natury mam długie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również naturalne mam długie, ale nie jest ich tak wiele, z doświadczenia pamiętam, że im dłuższe rzęsy tym ciężej je ładnie pomalować tuszem :)

   Usuń
 3. Jeszcze nie przedłużałam sobie, ale przy noszeniu okularów moje i tak są bardzo długie, a oczy zbyt wrażliwe :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. okulary nie przeszkadzałyby, ale jeśli masz wrażliwe oczy to faktycznie lepiej nie ryzykować podrażnień :)

   Usuń

Miło mi, że ze mną jesteś ! Poznajmy się i zostaw ślad po sobie,tak będzie łatwiej :)
Wszelkie Twoje pytania czy wątpliwości zostaną rozwiązane najlepiej jak się da.

Copyright © DwojeWeTroje , Blogger