października 12, 2022

Sposoby na codzinne oszczędzanie

jak oszczędzać pieniądze

 

W obecnej rzeczywistości u większości pojawi się pytanie jak można zaoszczędzić pieniądze na codziennym funkcjonowaniu. Istnieje kilka sposobów na uszczuplenie wydatków, dzięki którym Twój budżet nie straci wiele. 


Planowanie posiłków i zakupów

Przede wszystkim przed wybraniem się do sklepu zaplanuj dokładnie menu na kolejne dni, tak by nie kupować zbędnych produktów, które później nie zostaną wykorzystane, bądź będą zalegać i czekać na swoją kolej. Zaplanowanie posiłków oznacza, że ostatecznie kupisz tylko to co potrzebujesz i ogranicza możliwość dodatkowych zakupów. Ja ten nawyk wprowadzam u siebie, ogranicza to kupowania chwilowych zachciewajek i zdecydowanie nie obciąża budżetu domowego. 


Planowanie z wyprzedzeniem

Ten sposób jest świetnym rozwiązaniem kiedy mamy dzieci, jak wiadomo one rosną szybko, a dzięki korzystaniu z okazji i kupowaniu przyszłej rozmiarówki na wyprzedażach lub kiedy są promocje pozwala zaoszczędzić sporą część gotówki. Jedni powiedzą, że jest to zamrażanie pieniędzy, ale realnie patrząc przy rosnących cenach wszystkiego pozwoli to zatrzymać część pieniędzy w portfelu. Tak samo można robić z kosmetykami, chemią do domu czy prezentami.W moim przypadku mimo tego, że dany produkt np z chemii mam jeszcze w domu, ale jak trafiam na dobrą cenę kupuję, by w momencie kiedy potrzebuję nie przepłać. 


Kontrolowanie sytuacji finansowej

Jest to niezbędny krok do tego by mieć stałą kontrolę nad dostępnym i środkami. Dodatkowo możesz znaleźć innych dostawców, którzy oferują usługi za mniejsze pieniądze, pozwoli to oszczędzić miesięcznie jakąś kwotę pieniędzy. Szukanie alternatywy nic nie kosztuje, a może poprawić sytuacje finansową. 


Korzystanie z kuponów, kodów i rabatów 

Zarówno robiąc zakupy spożywcze jak i odzieżowe czy różnych sprzętów często możemy trafić na kody czy kupony dające rabaty. Pozwala to obniżyć wydatki i zwiększyć oszczędności. Jeśli planujemy zakup, a nie jest on potrzebny na już, warto z nim poczekać, aż trafi się na okazję cenową i wyda mniej pieniędzy. Jeśli te sposoby są Ci znane i przydatne daj znać. Może Ty znasz jeszcze inne propozycje na oszczędzanie pieniędzy na codziennych wydatkach, to podziel się nimi.Miłego dnia

Aleksandra

2 komentarze:

Miło mi, że ze mną jesteś ! Poznajmy się i zostaw ślad po sobie,tak będzie łatwiej :)
Wszelkie Twoje pytania czy wątpliwości zostaną rozwiązane najlepiej jak się da.

Copyright © DwojeWeTroje , Blogger