kwietnia 27, 2017

Czym jest kosztorys naprawy ?Motoryzacja nie jest moją mocną stroną, samochód ma służyć do jazdy, ja o niego dbam wizualnie, a resztą zajmuje się mój mechanik i to jest układ idealny. Jednak czasami bywa i tak, że sama muszę zadbać o swój interes i dopiłować sprawy. Wspominałam jakiś czas temu o przygodzie jaka spotkała mnie z uszkodzeniem mojego auta i zamieszaniu z nią związanym. Dostałam kilka pytań odnośnie kroków jakie poczyniłam by dostać to co mi się należy i uświadomiłam sobie, że nie wspominałam o dość istotnej rzeczy jaką jest kosztorys naprawy samochodu. Dalej znajdziesz kilka słów na ten temat.
Kosztorys jest dokumentem o charakterze finansowym, który ma na celu określić sumę należności. W przypadku szkód rzeczowych bardzo często zdarza się, że kwota podana w tym dokumencie jest znacznie zaniżona, a to co realnie zapłacimy za naprawy przewyższa zdecydowanie wycenę. Dlatego tak ważnym elementem jest rozeznanie na rynku, bądź powierzenie tej sprawy firmie, która orientuje się w danym temacie. Istnieje wiele agencji oferujących pomoc w poprawnym ocenieniu wysokości kwoty pieniężnej, jedną z nich znajdziesz poniżej z dobrymi specjalistami w tej dziedzinie.
                Na czym polega ich rola ? Wysyłamy kosztorys naprawy samochodu, a następnie rzeczoznawcy sprawdzają jego rzetelność. Po całym procesie sprawdzenia zostaje przygotowana propozycja wysokości dopłaty do odszkodowania, a po jej zaakceptowaniu firmy wypłaca nam środki. Wszystko przebiega sprawnie i bez nerwów. Do tego nie musimy nawet wychodzić z domu by załatwić formalności, ponieważ dokumenty możemy wysłać droga mailową czy za pomocą kwestionariusza kontaktowego, natomiast osoby lubiące tradycyjne środki mogą skorzystać z usług poczty. Ważnym elementem, jak nie najistotniejszym jest fakt, iż cały proces weryfikacji przebiega bezpłatnie, nic nie tracimy, a jedynie możemy zyskać. Szybko i wygodnie.
                Dla mnie jest to bardzo pomocna forma, ponieważ każdy zadaje sobie sprawę, że wycena zrobiona przez ubezpieczalnie jest zaniżana. Korzystając z darmowej konsultacji okazuje się, że koszt może być znacznie wyższy i mamy pewność, że kwota starczy na pokrycie naprawy. Nie mniej mam nadzieję, że nie będziecie mieli okazji sprawdzić jak to jest i konieczności dochodzenia swojego.


Miłego dnia !
Aleksandra Anna

4 komentarze:

  1. No widze, że Polska blogerki zareklamuje wszystko. Dramat.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeżeli miałeś kolizje w ciągu ostatnich 3 lat i chciałbyś sprawdzić, czy nie należy się Tobie dopłata do już wypłaconego odszkodowania z OC - serdecznie zapraszam. Na mieście mówią, że mam najlepsze oferty :) Więcej informacji pod nr 570-660-876.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja też wolę jak moim autem zajmuje się mechanik. Łódź jest miastem, gdzie kierowcy nie jeżdżą ostrożnie i bardzo łatwo o kolizje. Dlatego dobrze mieć zaufany warsztat w okolicy :)

    OdpowiedzUsuń

Miło mi, że ze mną jesteś ! Poznajmy się i zostaw ślad po sobie,tak będzie łatwiej :)
Wszelkie Twoje pytania czy wątpliwości zostaną rozwiązane najlepiej jak się da.

Copyright © DwojeWeTroje , Blogger