czerwca 06, 2022

Co robić kiedy patchwork staje się trudny? 4 złote myśli

4 sposoby na problemu w patchworku, problemu w rodzinie, jak radzić sobie z trudnościami w domu, sposoby na szczęśliwy patchwork,


W życiu bywa różnie, niezależnie od relacji jakie mamy, czasem jest z górki, wszystko się układa, ale bywają również takie momenty, kiedy nadchodzą chmury i trzeba sobie z nimi poradzić. W relacjach patchworkowych, szczególnie kiedy uczymy się życia ze sobą, a trwa to troszkę czasu, zdarza się wiele trudnych momentów. Czy jest ich więcej niż w tradycyjnej rodzinie? Nie wiem, ale jedno jest pewne, że te chwile pod górę, są nieco cięższe. Jak sobie z nimi radzić? Podpowiem Ci kilka sposobów, które u mnie się sprawdziły. 


Pomyśl w co zainwestować energię


Masz dwa wyjścia, albo się zamartwiać, rozkładać na czynniki pierwsze każdą sprawę lub starać się opanować sytuację i znaleźć jak najlepsze rozwiązanie. Ja na początku każdym najdrobniejszym przeciwnościom się przejmowałam i roztrząsałam je, z czasem nauczyłam się zastępować te złe rzeczy dobrymi, zmiana sposobu myślenia pozwoliła wyeliminować wiele zmartwień. Jeśli zdecydujesz, że wolisz skupić się na pozytywnych rzeczach nie tracisz energii na negatywne emocje, a z czasem wchodzi to w nawyk. To my panujemy nad swoim sposobem myślenia i tylko od nas zależy czy problem jest do obejścia, czy też nie da się z nim niczego zrobić. 


Zawsze dostrzegaj małe sukcesy


Zawsze w głowie mamy te dalekie plany i cele, które chcemy zrealizować, ale głównie swoją uwagę powinno się skupiać na małych sukcesach. Docenianie tego co wychodzi nam małymi kroczkami sprawia, że nie czujesz frustracji i masz poczucie parcia do przodu i motywujesz się do dalszego działania. Dlatego właśnie te małe kroki powinno się dostrzegać i doceniać. 

 

Uzyskaj wsparcie i zrozumienie 


Trudne momenty niezależnie od sytuacji w jakiej się znajdujesz zawsze ciężej jest przejść jeśli działa się w pojedynkę. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest rozmowa z osobą trzecią, która jest neutralna do sytuacji. Rozmowa zawsze pozwoli wyrzucić z siebie złe emocje, a poczucie wsparcia i zrozumienia z pewnością doda siły i nie musi to być koniecznie poparcie Twojej racji. Sam fakt posiadania obok osoby, której w każdej chwili możemy się wygadać dodaje pewności i motywacji do rozwiązywania trudnych sytuacji. 


Celem jest całe życie, a nie jego etap


Świetnym rozwiązaniem jest uświadomienie sobie, że to co dzieje się w danej chwili jest tyko momentem, który przemija. Zawsze na pierwszym planie należy mieć cel, którym jest szczęśliwe, nawet ze wzlotami i upadkami, długoterminowe życie razem. Z takim podejściem, te niewielkie trudności da się obejść jednym krokiem i iść dalej razem na przód. 


Miłego dnia

Aleksandra

1 komentarz:

Miło mi, że ze mną jesteś ! Poznajmy się i zostaw ślad po sobie,tak będzie łatwiej :)
Wszelkie Twoje pytania czy wątpliwości zostaną rozwiązane najlepiej jak się da.

Copyright © DwojeWeTroje , Blogger